טיפול מרחוק

טיפול מרחוק אפקטיבי בדיוק כמו טיפול אישי בקליניקה. הוא מאפשר למטופל/ת לקבל טיפול ברמה הפיסית, המנטלית, הנפשית והרוחנית בכל מקום בו הוא/היא נמצא/ת בעולם.

הטיפול מרחוק מספק פתרון יעיל ונוח לשני סוגי מטופלים/ות:

  1. מטופלים/ות אשר אינם יכולים להגיע פיסית לקליניקה בשל המרחק או בשל מוגבלות פיסית המונעת את הגעתם.
  2. מטופלים/ות אשר מעוניינים/ות לקבל טיפול אך נרתעים מקירבה עם זרים, חשש של אי נעימות מתחושת המגע או החום הפיזי שניתן לחווית ממגע ידו של המטפל או סתם חששות מכל סוג שהוא.

התהליך בו נעשה הטיפול מרחוק זהה לתהליך של הטיפול בקליניקה. כלומר נעשה תהליך של אבחון וסריקה, לאחר מכן מבוצע התהליך הטיפולי, מדיטציה ולבסוף אני בדרך כלל נותן גם "שיעורי בית". השוני היחידי הוא בכך שהטיפול אינו מצריך את נוכחות המטופל/ת ליד המטפל. ניתן לטפל בכל אחד או אחת, בכל גיל, בכל מצב (גם בחוסר הכרה). ניתן לטפל גם בבעלי חים.

הטיפול מרחוק יבוצע לאחר תיאום של מועד הטיפול והסבר מלא על התהליך. משך הטיפול מרחוק משתנה בהתאם למוכנות ופתיחות של המטופל. בדרך כלל הטיפול אורך בין 25 ל – 45 דקות.

בזמן הטיפול ולפעמים גם מעט אחריו, יתכן והמטופלים/ות יחושו חום או קור, עיקצוצים, משב רוח קליל. זה ממש בסדר גם אם לא חשים דבר (לא כולם חשים).

טיפול בקליניקה אינו מצריך קבלת אישור לביצוע הטיפול – האישור הוא בעצם ההגעה לקליניקה. לעומת זאת, בטיפול מרחוק המטפל חייב לקבל את  הסכמת המטופל/ת. ישנם מקרים בודדים בהם ניתן לטפל מרחוק לבקשת קרוב משפחה או האפוטרופוס של המטופל/ת- לדוגמא: כאשר מדובר במקרה של מטופל/ת במצב של אובדן הכרה או חוסר יכולת תקשור מינימלית או כאשר מדובר בתינוק/ת בחודשיהם הראשונים. במקרים אילו יבקש המטופל לקבל את ההסכמה לטיפול מהנשמתו/ה של המטופל/ת ולטובתה העליונה בלבד.

טיפול מרחוק מקל ועוזר בשלושת הרמות:

ברמה הפיזית – שיכוך והרגעת כאבים פיזיים, כאבי ראש ו-או מיגרנות, דלקות ומחלות ויראליות, פוריות והיקלטות ההפריה ועוד.

ברמה הנפשית והרגשית – הפחתה והרגעה של לחצים נפשיים, כעסים, מתחים, חרדות, דיכדוך, רגשות מודחקים ועוד.

ברמה הרוחנית – חיזוק, חידוד ועידוד של האינטואיציה, היצירתיות, צמיחה, העצמה ועוד.

טיפול זה אינו מהווה תחליף או המלצה להפסקת טיפול רפואי קונבנציונלי. יחד עם זאת, השילוב של טיפול זה עם טיפול קונווצינלי מחזק, מעצים, מייעל ומקצר את זמן ההחלמה ומאפשר טיפול ברבדים עמוקים יותר. לפעמים מספיק טיפול אחד בלבד. לפעמים נדרש יותר מטיפול אחד על מנת לחוש בשינוי שחל במצב הבריאותי. הכל תלוי בנכונות, באמון ובפתיחות של המטופל/ת ובמצבו הבריאותי ההוליסטי.

במה הטיפול שלי שונה ממטפלים אחרים:

במשך השנים למדתי הרבה מאד קורסים טיפוליים. לשמחתי מצאתי שיש כלים שהשילוב בינהם מביא לתוצאות טובות יותר. חלקם עובדים טוב יותר בטיפול בקליניקה וחלקם יעילים מאד גם בטיפול מרחוק. במשך השנים פיתחתי תהליך טיפול מרחוק המותאם אישית ומניב תוצאות נפלאות. טיפול זה משלב רייקי, הילינג וביואורגונומי. לעיתים, כאשר אני חש שיש צורך בכך, אני מוסיף לטיפול גם את את אחד הכלים הנהדרים מהקארמה תרפיה.

מאחל לכולנו בריאות טובה,

אייל סולומון

הנתיב ההוליסטי

דילוג לתוכן